Seniorvip - Dla opiekunek  
Praca dla opiekunów osób starszych

Dla opiekunekZobacz także:   
WARTO PRZECZYTAĆ - Poradniki dla Opiekunek   
NIEMIECKI DLA OPIEKUNEK - Kurs internetowy   
Współpraca ze Szkołą Żak   

Zmiana pościeli

Pokażemy Ci technikę zmiany pościeli skupiając się na najtrudniejszym elemencie tj. zmianie prześcieradła i podkładu, w sytuacji kiedy osoba chora nie może wstać z łóżka.

http://damy-rade.info/   

Mycie twarzy

W tym filmie przedstawimy jak prawidłowo przygotować chorego do całkowitej pielęgnacji ciała, rozpoczynając od zdjęcia pidżamy. Pierwszym krokiem w pielęgnacji całego ciała jest mycie twarzy. Tu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób mycia oczu.

http://damy-rade.info/   

Mycie ramion i rąk

Film pokazuje krok po kroku jak prawidłowo umyć ramiona i dłonie osobie chorej leżącej w łóżku. Warto przyjrzeć się sposobom jak zapewnić komfort choremu.

http://damy-rade.info/   

Technika zakładania pieluchomajtek

W tym filmie przedstawiamy sposoby prawidłowego zakładania różnych pieluchomajtek dorosłej osobie leżącej w łóżku. Z uwagi na intymność tej czynności techniki przedstawiliśmy na manekinie.

http://damy-rade.info/   

Technika zakładania pieluch anatomicznych

Pieluchy anatomiczne to nie to samo co pieluchomajtki. Różnią się nie tylko wyglądem, ale też techniką zakładania. Od tego zależeć będzie ich skuteczność i komfort chorego. Dlatego tak istotne jest by nauczyć się prawidłowego sposobu ich zakładania.

http://damy-rade.info/   

Mycie okolic intymnych

Chcemy nauczyć Ciebie takiej techniki pielęgnacji okolic intymnych, by ta niezwykle krępująca sytuacja dla chorego przebiegała jak najsprawniej. W ten sposób zadbasz zarówno o swój komfort jako osoby pielęgnującej, jak i Twojego bliskiego.

http://damy-rade.info/   

Mycie głowy

Osobie leżącej w łóżku możemy umyć włosy i głowę na dwa sposoby: wykorzystując specjalną rynienkę pneumatyczną albo przy użyciu miski. W tym filmie pokazujemy obie techniki, po to byś wybrał sposób odpowiedni dla siebie oraz Twojego bliskiego.

http://damy-rade.info/   

Oczyszczanie okolic intymnych bez użycia wody

Przy każdej zmianie pieluchomajtek lub pieluch anatomicznych zalecane jest oczyszczanie skóry okolic intymnych. Aby skrócić czas wykonywanej pielęgnacji oraz ułatwić pracę opiekunowi, a także prawidłowo zabezpieczyć skórę okolic intymnych przed działaniem drażniących czynników, przygotowaliśmy film, który pokazuje jak szybko i skutecznie wykonać toaletę bez użycia wody.

http://damy-rade.info/   

Profilaktyka przeciwodleżynowa

Każdy boi się odleżyn. Samo słowo wywołuje strach. Tym bardziej warto zobaczyć co robić w codziennej pielęgnacji chorego, by w myśl zasady lepiej unikać niż leczyć, zminimalizować ryzyko powstania odleżyn.

http://damy-rade.info/   

Przemieszczanie chorego z łóżka na wózek - TRANSFER

Opiekując się osobą niesamodzielną musimy też pamiętać o własnym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest wykonywanie wszelkich czynności w prawidłowej postawie, po to by nie wyrządzić krzywdy choremu oraz sobie. Obejrzyj film, w którym pokazujemy jak przemieścić chorego z łóżka na wózek.

http://damy-rade.info/   

Zmiana koszuli nocnej i pidżamy

W zależności od stanu zdrowia chorego jego koszulę lub pidżamę należy zmieniać czasem nawet kilka razy dziennie. Pokazujemy jak to wykonać prawidłowo, po to by ten moment w pielęgnacji nie powodował niepotrzebnego stresu.

http://damy-rade.info/   

Worki stomijne - sprzęt jednoczęściowy

Stomia jest chirurgicznie wytworzonym połączeniem części jelita z powierzchnią ciała.
Najczęściej jest konsekwencją występowania nowotworu jelita grubego, chorób zapalnych, polipowatości jelita grubego czy choroby Leśniowskiego-Crohna.

http://stomalife.pl/czym-jest-stomia/   

Zdejmowanie i utylizacja worków stomijnych

http://stomalife.pl/czym-jest-stomia/   

Zmiana pościeli: prześcieradła i podkładu

Pokażemy Ci technikę zmiany pościeli skupiając się na najtrudniejszym elemencie tj. zmianie prześcieradła i podkładu, w sytuacji kiedy osoba chora nie może wstać z łóżka.

http://damy-rade.info/   

https://fb.com/seniorvip.de


SENIOR VIP Sp. z o.o.
ul. Marii Konopnickiej 4/1B, 45-004 Opole
KRS 0000587174 NIP 7543102493
REGON 363038493
Kapitał zakładowy: 5000 zł
Sąd Rejonowy w Opolu
VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Nasze biura są czynne
od poniedziałku do piątku
08:00 - 16:00

OPOLE 45-802, ul. Partyzancka 12
RACIBÓRZ 47-400, ul. Batorego 5
LUBLIN 20-709, ul. Krasińskiego 2 / 20 B, II p.

Infolinia:
+ 48 510 259 669
+ 48 502 926 052
+ 48 510 010 993
+ 48 519 683 999
cv@seniorvip.de HOME TACY JESTEŚMY O NAS O PRACY DLA OPIEKUNEK ANGEBOT FÜR SENIOREN KONTAKT KONTAKT polski deutsch